Pilates a tabata

Cvičení probíhá na AC BALUO, multifunkční sál 3. patro

 Termíny kurzu

ZÁŘÍ 2022 – LEDEN 2023

VĚKOVÁ KATEGORIE CENA POČET LEKCÍ DEN ČAS LINK PRO PŘIHLÁŠENÍ
dospěláci 2 300 Kč 14 čtvrtek 15:30 – 16:20 PŘIHLAŠOVÁNÍ ZDE

Kurz vede

Mgr. Markéta Vorlíčková

Lektorování pilates, tabaty a kruhového tréninku se zabývá přes 12let. Za svou praxi se setkala s různými úrovněmi zdatnosti, požadavky na lekce a zastává heslo, že téměř každému lze cvičení upravit na míru, stačí mít chuť a odhodlání cvičit.

Chcete být ve formě a zamakat si podle svých možností, zatímco děti „Sviští“? Jste začátečníci anebo zdatní sportovci…na své si přijdou všichni. Cvičení je koncipováno tak, abyste se dostali do formy a zároveň kompenzovali sedavý životní styl. Zaměříme se spolu na zvýšení kondice, síly, tvarovaní těla a také ulevíme bolavým zádům. Čekají nás lekce pilates a intervalového tréninku (tabata a kruhový trénink), které se budou každý týden střídat. Pilates je pomalé cvičení s vahou vlastního těla, kdy se nezpotíte, avšak problematické partie (hýždě, hluboký stabilizační systém a diastáza, držení těla a záda) posílíme a celé tělo nenásilnou formou protáhneme. Při intervalovém tréninku nás čeká cvičení s vlastní vahou i pomůckami, kdy budeme střídat rychlejší interval s posilovacím intervalem (např. v tabatě 20s makáme naplno dle svých možností a 10s odpočíváme).

Náplň kurzu:

Pilates:

Pilates je druh cvičení navržený Josephem Pilatesem během první světové války. Věřil v to, že jeho rehabilitační metoda pomůže válečným veteránům. Největší důraz u Pilates cvičení je kladen na svaly, které zajišťují správnou rovnováhu těla a podporují páteř. Joseph Pilates byl přesvědčený o tom, že při jeho cvičeních byly použity metnální schopnosti k ovládání svalů a věřil, že duševní a fyzické zdraví je propojené. Tuto metodu nazval Contrology.

Výhody Pilates

  • Dostane vaše tělo do formy
  • Zlepšuje se vaše držení těla
  • Snižuje se stres
  • Posilujete svaly a zároveň spalujete kalorie
  • Vaše tělo je pružnější
  • Zvyšuje vaši flexibilitu

Tabata:

Tabata je velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň – získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky.

Kde sportujeme

AC BALUO Olomouc

3. patro multifunkční studio